Greyfurt Hakkında Bilmeniz Gereken 5 Şey

Tarım

Greyfurt özellikle Çin ve Amerika topraklarında yetişen dışı sarı ve turuncu, arasında seyreden acı ve ekşimsi tadını bir arada bulunduran bir  kış mevsimi meyvesidir.Greyfurtun çekirdeksiz haline de rastlayabileceğiniz greyfurtun bazı bölgelerde çekirdekli hali daha çok tercih edilmektedir.Greyfurt portakal familyasından en sulu olanıdır.

Greyfurt  yenmesinden ziyade suyu tüketilen bir meyvedir.Genelikle kendi gibi sulu ve bol C vitamini içeren meyvelerle rastlamak mümkündür.Dünyanın dört bir yerinde rastlamak mümkündür meyve severlerin kış mevsiminde mutfağından ayrılmayan bir parçadır

.Greyfurtta lif oranı oldukça yüksek seviyelerde bir meyvedir.Bir çok vitamini ve minerali bir arada barındıran bu meyvenin vücudunuzdaki faydaları elbette anlatmakla bitmiyor.

Yüksek  Su Oranı

Yüksek su oranı sayesinde içerisinde olan tüm mineral ve vitaminlerden oldukça hızlı bir şekilde yararlanmanızı sağlayan greyfurt,aynı zamanda vücut ölçülerin izle barışmanızı sağlar.Greyfurt gibi yüksek su oranı olan bu meyvelerde insana tokluk hissi verir.Greyfurtta bu besinlerden biri olduğu için kilo vermenize destek olacaktır.

Greyfurtta şeker oranını hissetmeniz oldukça azdır bunun sebebi ise içerisindeki yüksek miktarda  su oranı olmasıdır.Bu nedenle greyfurt tükettiğiniz de insülin  dengenizi tam anlamıyla bozmayacak seyreltilmiş şeker ile karşılaşmış olacaksınız.

Greyfurt

Karaciğer Temizliği

Greyfurt etkili oranda antioksidan madde içermektedir. Antioksidanlar vücutta genel olarak temizleme işlevi görürken greyfurta bulunan diğer maddelerle birlikte karaciğer temizliği sağlanmaktadır.Karaciğer rahatsızlığı olan kişilerde greyfurt tüketmeleri tavsiye edilir.Diğer bilgi ise karaciğer yağlanmasını da gerilettiği gözlemlenmiştir.

Karaciğer

Böbrek Taşı

Böbrek taşları bilindiği gibi oldukça sancılı süreçleri ile hastaların korkulu rüyası olmuştur.Yüksek oranda asidik yapısı ile idrarın pH seviyesinin asidik özeliğinin çoğalmasını sağlayarak böbrek taşlarının da parçalanmalarını gerçekleştirmektedir. Bu sayede büyük dayanılamayacak acılara neden olan böbrek taşlarınız dan kurtulmanız mümkün olacaktır.Böbrek taşı tedavileri esnasında bol bol tüketilmesi önerilen meyveler arasında birinci sırada yerini almaktadır.

Böbrek taşı

Parıldayan Bir Cilt

Cildinize birçok maskeler uygulamaktayız.Cildiniz pek çok mineral ve vitamin açısından beslenmek ister.Tamamı karşılanmadığı zaman da karşınıza hep pürüzlerle çıkar ve istediğiniz görüntüyü yakalamanız uzun sürebilir.Cilt bir kez bozuldu mu kolay kolay toparlamak mümkün olmayabilir.Bu esnada greyfurt imdada yetişmektedir.Greyfurt tüketimini düzenli bir şekilde   yapılırsa cildinizde beklediğiniz görüntü almak oldukça kısa bir süre içerisinde mümkün olacaktır.

Taze-ve-parlak-bir-cilt

Astıma Yeni Çözüm

Günümüzde adından sıkça bahseden astım çalışmalarında duyduğumuz greyfurtun,içeriğindeki yüksek C vitamini ile astım ataklarını azaltığını gözlemlenmiştir.Özellikle küçük çocuklarda  da öksürük ve tıkanıklık gibi sorunların çözümünde greyfurta rahatlıkla başvurabileceği uzmanlar tarafından belirtilmektedir.

astim-krizi

 

Bir Cevap Yazın